Mahsun Kırmızıgül son dönemlerde yönetmen sıfatı ile boy gösterse de 90 kuşağı onu şarkıcı olarak tanır. Daha çok türkü ve arabesk fantezi tarzında şarkılar seslendiren Mahsun Kırmızıgül 1996 Kral TV Müzik ödüllerinde egosuna yenilip minik bir yaramazlık yapıyor. Onun arabası var vakası olarak tarihe geçen bu olayı hatırlayan var mı?

Yazan: Sadece Kadir

mahsun kırmızıgül onun arabası var

Onun da arabası var

96 Kral TV Müzik Ödülleri’nde Mustafa Sandal’ın Onun arabası var isimli şarkısı “yılın en iyi şarkısı” seçilmiştir.

O dönemin tüm ünlü şarkıcıları – ki bunlardan bazılarının şarkısı da bu kategoride yarışmaktadır- hepsi sahnededir ve ödülü kazanan onun arabası var isimli şarkıyı Mustafa Sandalla beraber seslendireceklerdir.

Şarkıya girilir, nakarata kadar her şey güzeldir fakat nakaratta Mahsun Kırmızıgül kendine hakim olamaz ve şarkıyı bir oktav üst bir sesten söyleyerek şarkıya eşlik eder ve şarkının adeta içinden geçer.

mahsun kırmızıgül onun arabası var

Üstelik bunu yaparken yalnız da değildir. O dönem sevgilisi olan Seda Sayan da detone olmakla olmamak arasında bir sesle sevdiceği Mahsun’a eşlik eder.

Bu kadar bağırışa bakılırsa her ikisi de Mahsun’un kazanması gerektiğini düşünüyorlardı 😀 Bu olayı ne zaman hatırlasam açar izler ve gülerim 😀

Buyrun aşağıdan izleyebilirsiniz 🙂

Mahsun Kırmızıgül ile birlikte şarkıları adaya olan diğer isimler şöyle:

Sevdalıyım – Mahsun Kırmızıgül
Ah Geceler – Seda Sayan
Canısı – İbrahim Erkal
Deli Divane – Ebru Gündeş

Bu şarkılara bakınca içlerinde en güçlü aday bence Canısı, hatta o dönem bir dizisi de vardı. Öte yandan çok iyi hatırlıyorum, ah geceler çok popüler bir şarkıydı. Ne olursa olsun içlerinde araba’yı da kimse geçemezdi bundan da eminim.

Ha unutmadan bir not: Daha sonra Mustafa Sandal’a ödülünü Cem Uzan takdim etti.

Peki ya diğerleri?

Mustafa Sandal’ın 96 yılının en iyi şarkısı ödülünü alan şarkısını muhteşem klibiyle hatırlayalım.

Diğer adayların şarkılarını da hatırlamak isterseniz buyrun aşağıya. O dönem bir hayli sükse yapan hatta dizisi bile çekilen bir şarkı var. O da geçenlerde kaybettiğimiz İbrahim Erkal’a ait Canısı…

Canısı dizisi demişken hatırlar mısınız bilmem; dizinin setinde İbrahim Erkal’ın baş rolü paylaştığı Emine Ün’e senaryo gereği tokat atması gerekiyordu. Fakat tokadın dozunu biraz kaçırmıştı ve Emine Ün bayılmıştı.

Evet diğer aday şarkılardan biri olan Seda Sayan Geceler isimli şarkıyı da hatırlayalım…

Son olarak da Ebru Gündeş deli divaneye bakalım…

Sizce kazanması gereken şarkı bunlardan hangisiydi?

Bana sorarsanız hak yerini bulmuş. Araba gibi bir şarkı daha yapılmadı bence. Ayrıca şarkının klibi de başarılı bence. Siz neler düşünüyorsunuz?

Bu arada diğer yazıların da size çok şey katacağına eminim. Şöyle bir bakıverin:

Write A Comment

Pinterest'te Paylaş