Film önerisi arayanlara eğlenceli bir tavsiye ile geliyoruz. Ee temamız müzik olunca film önerilerimiz de müzikle alakalı oluyor 🙂

Akapella sever misiniz? Pitch Perfect yani Mükemmel Uyum kızlar gecesinde ya da biraz kafanızı boşaltmak istediğinizde keyifle izleyebileceğiniz güzel bir film.

Yazan: Sadece Kadir

Akapella Nedir?

Pitch Perfect’ten bahsetmeden önce filmin müziğe bakan yönünü anlatmak isterim. Akapella bu filmin merkezinde. Peki Akapella nedir?

Akapella, müzik terminolojisinde a cappella olarak geçen çok sesli bir müzik türü.

Enstrüman olarak insan sesi kullanılır. Hehangi bir müzik aleti kullanılmadan ritim bas ve tiz ses türleri insanlar tarafında çıkarılarak icra edilir.

Kelime anlamı olarak İtalyanca “kilise tarzı” demektir ve rönesans tarzı ile barok konçertosunu birbirinden ayırmak için geliştirilmiştir.

Film Önerisi: Pitch Perfect – Mükemmel Uyum

Film hakkında

Beca Barden üniversitesinde birinci sınıf öğrencisidir. Biraz içine kapanık ve kendi dünyasında eğlenmeyi seven bir karakter olan Beca, The Bellas isimli, sadece kızlardan oluşan bir akapella müzik grubuna katılmaya ikna olur. Başta fikirler uyuşmaz fakat onları bir araya getiren sebepler vadır…

film önerisi pitch perfect


The Bellas adı verilen okulunun sadece kadınlardan oluşan müzik gurubuna katılmak için ikna edilir. Hep birlikte gerekli enerjiyi de kendilerine enjekte ettikten sonra grup okulun erkek gurubuyla amansız bir rekabete girer. İşte bu amansız rekabet esnasında yaşananları konu alıyor film.

Yönetmen: Jason Moore

Başroller

Anna Kendrick

film önerisi pitch perfect anna kendrick

 Brittany Snow

film önerisi pitch  brittany snow

 Anna Camp

film önerisi pitch perfect

Filmin konusu Mickey Rapkin’in romanından alındı. Senaryo ise Kay Cannon tarfından yazıldı.

Pitch Perfect IMDB Puanı: 7.2

Pitch Perfect – Mükemmel Uyum Fragman

İçinizi ısıtacak bu üniversite hikayesi gerçekten izlemeye değer ve ilham veren bir hikaye. Film bittiğinde biraz üzüleceksiniz. Ama ne mutlu ki film daha sonra 2. ve 3. yapımlarıyla devam etti. Ayrıca Netflix’te de tüm seri yer alıyor. Diğer fragmanları da aşağıya iliştiriyorum.

Pitch Perfect 2 Fragman

Pitch Perfect 3 Fragman

Write A Comment

Pinterest'te Paylaş